Wielkość czcionki: A + A - Reset
Start Patrnterstwo Kaczawskie „Działaj Lokalnie” to program grantowy realizowany przez Stowarzyszenie Kaczawskie – które pełni rolę Ośrodka Działaj Lokalnie na obszarze Partnerstwa Kaczawskiego
„Działaj Lokalnie” to program grantowy realizowany przez Stowarzyszenie Kaczawskie – które pełni rolę Ośrodka Działaj Lokalnie na obszarze Partnerstwa Kaczawskiego Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Z przyjemnością informujemy, że sołectwa Polanka i Brennik brały udział w konkursie grantowym przeprowadzonym na obszarze Partnerstwa Kaczawskiego program „Działaj Lokalnie”  wspiera projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Jest on prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

Sołectwo Polanka realizuje projekt pt. „Sąsiedzie wyjdź z domu. Spotkamy się na Polance”, natomiast Sołectwo Brennik projekt pt. „ Nowy Brennik Nowi My”, spośród 25 wniosków dwa  z naszej gminy przeszły ocenę formalną i zostały skierowane do oceny merytorycznej.  W dniu 30 maja 2017roku  Zarząd  Lokalnej Komisji Grantowej Stowarzyszenia zatwierdził listę rankingową złożonych wniosków.

Na czym polega realizacja programu:
Realizacja Programu polega na organizowaniu konkursów grantowych, w ramach których wspierane są działania inicjujące współpracę mieszkańców oraz projekty aktywizujące lokalne społeczności wokół celów o charakterze dobra wspólnego. Program „Działaj Lokalnie” w Partnerstwie Kaczawskim wspiera poprzez małe dotacje ludzi, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swojej społeczności.

O wsparcie finansowe mogą się ubiegać organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, mające siedzibę i planujące prowadzić działania na terenie jednej z gmin Partnerstwa Kaczawskiego tj.: gminy Bolków, Jawor, Krotoszyce, Legnickie Pole, Męcinka, Mściwojów, Świerzawa, Paszowice, Pielgrzymka, Ruja, Wojcieszów, Wądroże Wielkie, Zagrodno oraz Złotoryja.

 

Odwiedziny

mod_vvisit_counterDzisiaj8040
mod_vvisit_counterWczoraj24950
mod_vvisit_counterW tym tygodniu32990
mod_vvisit_counterW tym miesiącu548743
mod_vvisit_counterOd początku22953558