Wielkość czcionki: A + A - Reset
Start Archiwum Dożynkowa niedziela
Dożynkowa niedziela Drukuj

Rolnicy z powiatu legnickiego w dniu 29 sierpnia br. podziękowali za plony podczas Uroczystej Dożynkowej Mszy Świętej, która została odprawiona w Kościele pw. Męki Pańskiej w Tyńcu Legnickim.


W uroczystościach dożynkowych udział wzięły delegacje z poszczególnych gmin Powiatu Legnickiego. Mszę Świętą Dziękczynną celebrował ks. Tadeusz Jurek – kapelan rolników z Chojnowa. W koncelebrze uczestniczyli również – ks. Jan Wojciechowicz oraz ks. Piotr Zawadka.

Za trud pracy na roli dziękował Wójt Gminy – Robert Chruściel. Wyraził również nadzieję, że na naszych stołach nigdy nie zabraknie chleba. Tegoroczne święto odbywało się w okrojonej formie. W bieżącym roku doszło w naszym kraju do wielu nieprzewidzianych katastrof, dlatego uroczystości ograniczyły się jedynie do uroczystej mszy świętej oraz konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy.


  • I miejsce zdobyli przedstawiciele Golanki Dolnej - Gmina Prochowice

  • II miejsce delegacja z Lasowic

  • III miejsce z Tyńca Legnickiego


 
Przedstawiciele władz Powiatu Legnickiego, władze Gminy Ruja i gmin powiatu legnickiegoStarosta Dożynek – Bogdan Rewak zamieszkały w Strzałkowicach oraz Starościna – Janina Buczek zamieszkała w Rosochatej.


Na zakończenie uroczystości wszyscy mieszkańcy podzielili się chlebem.Więcej zdjęć w galerii
 

Odwiedziny

mod_vvisit_counterDzisiaj11773
mod_vvisit_counterWczoraj15490
mod_vvisit_counterW tym tygodniu27263
mod_vvisit_counterW tym miesiącu260395
mod_vvisit_counterOd początku13704632